סימנים בחיים

כל אחד מאתנו בכל יום, נתקל בסימנים רבים אשר גורמים לנו להתנהג בדרך מסוימת. הסימנים הם רבים, שונים ומגוונים אך המכנה המשותף שלהם הוא האופן בו אנו לא מתרגשים כאשר אנו רואים את הסימנים הללו מאחר ואנו כה רגילים אליהם, שאנו כבר לא יכולים להתנהל בלעדיהם.

תמרורים הם דוגמא מובהקת לסימנים אותם אנו רואים בכל יום ולפיהם אנו פועלים. את התמרורים ניתן לזהות בכל מקום ובכל נקודה שאליה הגיע האדם. מהכבישים ורחובות, דרך חופי ים ועד מסלולי טיולים, בכל אלה ניתן למצוא את התמרורים המשמשים כסימני דרך. סוג נוסף של סימנים הכופים עלינו התנהגות מסוימת הם סימנים שאנו מבינים ורואים על אלו שאנו מנהלים עמם שיחה. תוך כדי השיחה, הבעות הפנים ושפת הגוף של העומד מולנו, הינם סימנים המשפיעים על התנהגותנו שלנו. כך לדוגמא, אם נראה שהעלבנו את הדובר עמנו, כמובן שנפעל בכדי לפייסו. את היעלבותו של בין השיח ניתן לזהות באמצעות הסימנים אותם הוא מפגין.

מעבר לשפת הגוף והתמרורים, הסימנים נמצאים גם בבגדים אותם אנו לובשים בכל יום ויום. בעזרת הבגדים אותם אנו לובשים, אנו משדרים לעולם מסרים המעידים על אישיותנו הנוכחית או הרצויה. באמצעות הלבוש שלנו, יכול ללמוד העומד מולנו דבר או שניים על מי שאנחנו. דרך נוספת בה אנו שולחים סימנים באמצעות בגדים קשורה למקום העבודה שלנו. העובדים בחברות אבטחה, למשל ילבשו בדרך כלל חולצות מודפסות עם הכיתוב “אבטחה” עליהן. כך יודעים כל העוברים ושבים שהעומד אל מולם הוא מאבטח. גם מלצרים, מוכרים ואף מועדוני ספורט עושים שימושים דומים בחולצות מודפסות וזאת בכדי לסמן את בעלי התפקידים במסעדה או בחנות.

הסימנים מקיפים אותנו בכל יום, בין עם זה באמצעות תמרורים ובין עם זה באמצעות חולצות מודפסות. אנו מוקפים בסימנים המסייעים לנו לעבוד, להתנהל ולהתייעל ביתר קלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.