טכנולוגיות להדפסה על חולצות

בתחום הדפסת חולצות ישנן טכנולוגיות שונות שמביאות תוצאות שונות כמובן.
הטכנולוגיות העיקריות הן:

הדפסה בהטבעה: זאת הדפסה שמומלצת לחולצות שצריכות להחזיק זמן רב. הדפסה בהטבעה מחזיקה כביסות רבות יחסית לשיטות הדפסה אחרות. בהדפסה בהטבעה משתמשים בדרך כלל מועדוני ספורט או מתעמלים שמעוניינים לשמור על ההדפס ברור ויפה לאורך זמן תחת שימוש וכביסה אינטנסיביים יחסית. ההטבעה נעשית בעזרת חום, מה שמצריך מקצועיות רבה בפרט שלכל בד יש את החום והלחץ המתאימים לקבלת תוצאה אופטימלית. חברות אופנה רבות מייצרות את ההדפסים על החולצות שלהן בשיטה הזאת כדי לוודא שהלקוח ימשיך ליהנות מהחולצה במשך זמן רב.

הדפסת מדבקה: זוהי שיטה זולה וקלה. בהדפסת מדבקה לוקחים מדבקה מיוחדת לכך ומדביקים אותה לחולצה (לא הייתם מנחשים את זה, נכון?). בהדפסת מדבקה משתמשים בחולצות שלא נועדו לשימוש מרובה, ולעיצובים לא מורכבים במיוחד. המדבקות משתנות וגם כאן כמובן יש איכותיות יותר וישנן פחות. יש מדבקות עם רקע שקוף שמיוחדות לחולצות לבנות וכן הלאה. אומנות מיוחדת היא בתמונה בעלת עיצוב לא מרובע (מכונית למשל) שצריכה להיות מודבקת על אזור מסוים בחולצה ולהיחתך במדויק כדי שרק החלק של התמונה יהיה על החולצה. (מקובל לבצע את החיתוך הזה בלייזר…).

הדפסה דיגיטלית: זוהי השיטה שידועה כיקרה ביותר, אולם גם היוקרתית ביותר. בהדפסה דיגיטלית ניתן לקבל תמונות חדות במיוחד עם שימוש בטכנולוגיה הנכונה במקצועיות כמובן. ישנם מספר יישומים של הדפסה דיגיטלית (יש כאלה שרואים בהדפסה על מדבקה כסוג של הדפסה דיגיטלית), אחד המעניינים שבהם הוא הדפסה בה הצבע מותז ישירות על החולצה ממדפסת מיוחדת לשם כן. תסכימו איתי שזה מדהים למדי.

השיטה הישנה ביותר והזולה ביותר נקראת הדפסת משי שבה משתמשים בגלופות כדי להעביר צבע ל-בד. קשה מאוד לקבל הדפס מורכב בשיטה הזו אולם אחרי שהכנו את הגלופה אנחנו יכולים לייצר מספר רב של חולצות ללא קושי.

מסקנה: ישנן שיטות רבות, בחרו את המתאימה לכם בהתאם לעלות ולצרכים שלכם, וכמובן קחו מדפיס מומחה שידריך אתכם בתהליך הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.